Poštárka

Autor: Ivana Krekáňová | 10.2.2012 o 21:09 | (upravené 10.2.2012 o 21:27) Karma článku: 14,64 | Prečítané:  1572x

Z času na čas kupujem pre malého čvirika oblečenie cez internetový bazár. Včera mi poštárka doniesla dva balíčky a nezabudla mi to okoreniť nepríjemnými poznámkami. Urobila mi to aj naposledy, to bolo asi pred dvoma mesiacmi („no, vy mi teda dávate zabrať" precedené cez zuby patrične vyčítavým tónom), ale teraz som mala chuť na ňu nakričať.

Vytiahla z poštového vozíka tie dva balíčky s poznámkou „no, to ste zase vy, to som si mohla myslieť...". Aby bolo jasné, to nie sú žiadne megazásielky, tieto balíčky mali tak desať krát pätnásť  cm a boli veľmi ľahké. A aby bolo ešte viac jasné, takéto balíčky mi chodia raz za dva-tri mesiace. Povedala som jej, že to je oblečenie pre malého, asi mi príde ešte jeden, zajtra - pozajtra. „A to si to nemôžete ísť kúpiť do obchodu?!?" Tón a pohľad, ako keby som jej povedala niečo naozaj zlé. Ako keby som ju nevýslovne obťažovala. Moja snaha o konverzačnú slušnosť týmto úplne vyprchala.

Ani som nevedela, čo jej mám na to povedať. V prvej chvíli som sa jej skoro začala ospravedlňovať. To sa ale mám naozaj ospravedlňovať poštárke, že mi musí doniesť balíček? To jej mám vysvetľovať, že 1) nie som z tých, čo potrebujú mať dieťa oblečené v značkových veciach, keď z toho aj tak za chvíľku vyrastie, že 2) nie som z tých, čo sa chodia prechádzať s dieťaťom do nákupných centier, že 3) popri materskej robím, takže aj tak idem do obchodu len v tom najnutnejšom prípade, že 4) cez bazár je to lacnejšie a hlavne aj pre mňa ako pre pracujúcu maminu čas šetriace?

Pani poštárka, ja viem, že vaše zamestnanie nie je z tých najľahších, že musíte roznášať poštu v zime, v daždi, že sa počas roznášky stretnete s tým chrapúňom, ktorý si nikdy nenechá oplzlé poznámky pre seba, že u tej starej panej na vás vždy vybehne zúrivo brechajúci pes, ale je to predsa vaša práca. Myslíte si, že mne sa chce robiť v noci o jedenástej, cez víkend, keď malý spí? Nechce, ale to ešte neznamená, že musím byť preto na každého nepríjemná.

Chápem, že nerobíte vašu prácu z presvedčenia, ale jednoducho preto, lebo za ňu dostanete plat, ale je to predsa vaša práca. Som rada, že mi poštu vždy donesiete, pretože viete, že som doma na materskej a tak ma vždy zastihnete, ale naozaj mi nemusíte dávať tak pociťovať, že ťažko pracujete, a kvôli mne ešte ťažšie. Ja viem, aké to je robiť od rána do večera a potom ešte aj v noci. Viete to vy? A predsa sa na vás vždy usmejem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?