Ako prejav Miloša Jakeša ovládol večerné upratovanie

Autor: Ivana Krekáňová | 13.4.2011 o 7:50 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  2356x

Prestavujeme rodičovský dom a v jednej izbe sme museli spevniť priečku. Táto úloha si medziiným vyžiadala odstránenie staručkého koberca, ktorý izbu vypĺňal už vyše dvadsať rokov. Keď sme však začali koberec rolovať, našli sme pod ním noviny z roku 1989, ktorých toto uloženie na prazvláštnom mieste malo pôvodne plniť funkciu, aby sa koberec neprilepil k parketám. Výsledok bol po dvadsiatich rokoch zaujímavý - namiesto koberca sa k parketám prilepili noviny. A aké to noviny!

Boli sme z nich nadšení (v rámci hesla, že každá výhovorka neupratovať je dobrá). Celý večer sme sa plazili po kolenách a oznamovali si zaujímavosti, ktoré sme sa z polepených novín dozvedeli, a tak sa tichom jarného večera niesli hysterické výkriky ako: „Kombajnistov zdržala hmla!" „V Chemlone Humenné stavili na rozsiahlu modernizáciu!" „Medzi pracovníkov š.p. Avia zavítal včera člen predsedníctva ÚV KSČ!" „Národná cena SSR za lepší plast!" „Prestavbou rozvíjať socializmus!"

Niečo z novín sa nám podarilo odlepiť, a tak sa pokochajte skvostnými literárnymi výtvormi vtedajších novín, na písanie ktorých musí mať človek neuveriteľný talent. Ponorte sa do päťročníc agrokombinátov a prejavov našich bývalých súdruhov. Všetky články sú z Pravdy (Proletári všetkých krajín spojte sa) a Práce (Denník revolučného odborového hnutia) z augusta 1989. Ako sa hovorí, made our day! Veľa sme toho v ten večer síce nespravili, ale stálo to za to.

list_res.jpg

praca_res.jpg

panorama_res.jpg

oznamy.jpg

Tieto si môžete rozkliknúť na väčšie:

povznesenie_res.jpg

uspesni_res.jpg

zdravica_res.jpg

vyhlasenie_res.jpg

A ešte dávam do pozornosti výber nových kníh a programy:

knihy.jpg

programy_res.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?